Metehan Emlik | THK Sivas Şubesi’nin açtığı model uçak kursuna katılan kursiyere, sertifikaları törenle verildi.
576
single,single-post,postid-576,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Blog

Posted by Metehan EMLIK in Genel, Havacılık, Tekno Haber

THK Sivas Şubesi’nin açtığı model uçak kursuna katılan kursiyere, sertifikaları törenle verildi.

Türk Hava Kurumu (THK) Sivas Şubesi’nin açtığı model uçak kursuna katılan 30 kursiyere, sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

THK Sivas Şubesi 45 gün önce kentte model uçak kursu açtı. 30 kursiyerin katıldığı model uçak kursunda Rehber Öğretmen Nuh Özçelik tarafından eğitim verdi. Eğitim sonrasında şube binasında düzenlenen törenle kursiyerlere sertifikaları verildi. Kursiyerler sertifikalarını Sivas Vali Yardımcısı Veysel Çiftci ve THK Sivas Şube Başkanı Halil Işın verdi.THK’nın sosyal ve sportif faaliyetleriyle birçok sorumluluğu üstlendiğini belirten Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi, “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının bir kısım gelirleri THK’nın gelirlerinden elde ediliyor. Ayrıca THK gençlerimize yaz dönemlerinde verdiği kurslarla büyük görevler ifa ediyor. Kurslara katılan herkese başarılar diliyorum” dedi.

THK Sivas Şube Başkanı Halil Işın ise THK’nin kurulduğu günden bugüne kadar gençlere faydalı olma amacıyla havacılıkla ilgili çeşitli alanlarda eğitimler verdiğini belirterek, “Bu eğitimler devam etmektedir ve devam edecektir. Havacılığın gelişmesi ve havacılık sanayinin oluşturulması amacıyla kurulan THK, Havacılık Üniversitesini kurmakla bu yıl en büyük adımlarından birini atmıştır. Havacılık Üniversitesi’ni kurmak suretiyle halkımızın, gençlerimizin hizmetine sunmuştur. Havacılık üniversitemiz bu yıl 2011-2012 eğitim yılında bazı bölümlerine öğrenci alacaktır” dedi. – Sivas

 

Post A Comment

Watch Dragon ball super