Metehan Emlik | Sivaslı öğrencilerden “Kablosuz elektrik üretimi projesi”
573
single,single-post,postid-573,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Blog

Posted by Metehan EMLIK in Projeler, Tekno Haber

Sivaslı öğrencilerden “Kablosuz elektrik üretimi projesi”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TÜBİTAK tarafından 44’üncüsü düzenlenen “TÜBİTAK 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Kayseri bölge finalinde Sivas İMKB Anadolu Lisesi’nin “Kablosuz elektrik üretimi projesi” bölge ikincisi ve Sivas birincisi oldu.
Okulun konferans salonunda projenin tanıtımı için program düzenlendi. Yarışmaya fizik dalında 7 ilden 25 projesinin katıldığı belirtilen programda, proje danışmanı ve fizik öğretmeni Harun Bal, çalışmayı yapan 11. sınıf sayısal bölümü öğrencileri Metehan Emlik ve Ferit Yıldırım projeyi anlattı. Projede uygulanan elektrodinamik indüksiyon yöntemiyle elektrikli aletlerin kablosuz şarj edilmesinin sağlandığı ve çalışmanın başarıya ulaştığı kaydedildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Kayseri’deki bölge finallerine yaklaşık 600 projenin gittiğini, bunlardan 141’inin Sivas’a ait olduğunu vurguladı. Kazanılan başarının göğsünü kabarttığını dile getiren Akpınar, projede emeği geçenlere teşekkür etti. Öğretmenler olarak öğrencilere güvendiklerini dile getiren Akpınar, öğrencilerin de kendine güvenmesini gerektiğini ve başarının ancak o zaman ortaya çıkacağını kaydetti.
Programın sonunda proje danışmanı Harun Bal ve öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak : http://www.hurdogan.com/?hur=haberdetay&id=20798

Post A Comment

Watch Dragon ball super